Svinīgi atklās Talsu jauno slimnīcu

Gatavojas Talsu slimnīcas atklāšanai

Jau rīt, 30. septembrī notiks Talsu jaunās slimnīcas ēkas svinīgais atklāšanas pasākums, kas iezīmēs veselības aprūpes kvalitātes paaugstināšanos Ziemeļkurzemes iedzīvotājiem. 

Slimnīcas atklāšanas pasākumā piedalīsies Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze, Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons, Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, kā arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība, objekta projektētāji, būvnieki, aprīkotāji un citi viesi.

Nākamajā dienā pēc oficiālās atklāšanas – 1.oktobrī no plkst. 11:00 līdz 13:00 Talsu jaunajā slimnīcā notiks Atvērto durvju diena, kuras laikā  jaunās telpas varēs apskatīt iedzīvotāji. Savukārt 2.oktobrī jaunajā ēkā darbu sāks stacionārs un uzņemšanas nodaļa, tikmēr slimnīcas ambulatorā daļa darbu sāks 6.oktobrī.

Jaunajā Talsu slimnīcā pacientiem un medicīnas darbinieki būs nodrošināti mūsdienīgi apstākļi un patīkama vide.  Pateicoties jaunajai slimnīcai, ir palielinājusies arī mediķu interese strādāt Talsos. Tostarp jaunajā uzņemšanas nodaļā strādās jauns ķirurgs,  internists, kā arī topošā pediatre, kas šobrīd mācās rezidentūrā. Tāpat jauno slimnīcu, kā savu prakses vietu ir izvēlējušies divi ģimenes ārsti un psihiatrs.

Jaunajā slimnīcā būs 26 gultas vietas iekšķīgo slimību jeb terapijas nodaļā, 10 gultas ķirurģijai, 3 gultas intensīvajai terapijai, 4 gultas dienas stacionāram, kā arī 3 observācijas gultas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā. Tāpat jaunajā slimnīcā būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, laboratorija un rehabilitācijas nodaļa. Slimnīcā tiks nodrošināti arī diagnostikas pakalpojumi, tai skaitā rentgenogrāfijas izmeklējumi, datortomogrāfija un ultrasonogrāfija. Darbu turpinās arī grūtnieču aprūpes kabinets un hemodialīzes nodaļa.

UZZIŅAI:

  • Iepriekš slimnīcas ēka Talsos atradās tehniski un morāli novecojušās telpās. Ēka sastāvēja no vairākām daļām, kas celtas laika posmā no 1894.gada līdz 1982.gadam. Atbilstoši ekspertu slēdzienam, ēkas praktiski nav iespējams atjaunot. Piemēram, tās pamati ir nolietojušies par 80%.
  • 2009.gadā Talsu slimnīca no lokālas slimnīcas pārtop par aprūpes slimnīcu ar minimālām ārstēšanas iespējām. Daļa darbinieku tiek atlaista. Lai izvairītos no iespējamās Talsu slimnīcas slēgšanas, uzsāktas sarunas ar Ventspils domi par abu pilsētu slimnīcu apvienošanu.
  • 2010. gada 30. aprīlī tiek reģistrēta Ventspils un Talsu slimnīcu apvienība – kapitālsabiedrība „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”. Apvienība saņem ES ERAF finansējumu – vienu miljonu latu (1,422 miljonus eiro). Nekavējoties tiek uzsākts darbs pie jaunas slimnīcas ēkas būvniecības ieceres Talsos.
  • Pateicoties Ventspils pašvaldības un slimnīcas vadības mērķtiecīgam darbam izdodas piesaistīt ES finasējumu. 2011.gada 26.septembrī parakstīts trīspusējs līgums par ES struktūrfondu līdzfinansējuma piešķiršanu Talsu jaunās slimnīcas ēkas būvniecībai. Kopumā no ES fondiem piesaistīti 6,17 miljoni eiro. Projekta kopējās izmaksas – 7,33 miljoni eiro. Projektēšanai un būvdarbiem 84,21% finansējumu nodrošina ES ERAF, 5,79% valsts budžets un 10% SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, tai skaitā Talsu novada un Rojas novada pašvaldības ieguldījums pamatkapitālā.
  • 2013.gada 23.maijā, iebūvējot kapsulu ar vēstījumu, simboliski uzsāk jaunās slimnīcas ēkas būvniecību. 2013.gada 9.oktobrī notiek jaunās ēkas Spāru svētki. 2014.gada 30.septembrī notiks ēkas atklāšana.
  • Salīdzinot ar sākotnējiem plāniem, ir uzbūvēta kompaktāka Talsu slimnīcas ēka, ņemot vērā izmaiņas Latvijas veselības aprūpes politikā un tendencēm pasaulē, pārejot uz efektīvākiem aprūpes veidiem, stiprinot ambulatoro palīdzību. Jaunajā slimnīcas ēkā atradīsies traumpunkts, vidēja izmēra stacionārs ar aptuveni 40 gultas vietām un plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību.  

 

 

2014.gada 29.septembrī