Slimnīcu praksei izvēlas arī ģimenes ārsti

Slimnīcu praksei izvēlas arī ģimenes ārsti

Stacionārs un neatliekamās medicīniskās palīdzības punkts jaunatklātajā Talsu  slimnīcas ēkā Stendes ielā 1 darbu sācis jau vakar, 2.oktobrī, tikmēr ambulatorā daļa sāks strādāt ar pirmdienu – 6.oktobri. Slimnīcas ambulatoro speciālistu saimei pievienosies arī divi ģimenes ārsti un psihiatrs.

Ar 6.oktobri ambulatorās pacientu pieņemšanas Stendes ielā 1sāks visi tie speciālisti, kas Talsu slimnīcā strādāja jau iepriekš – endokrinologs, internists, ķirurgs, traumatologs, ginekologs, urologs, diagnosts, uztura speciālists un fizioterapeits. Darbu turpinās arī pēdu aprūpes kabinets un grūtnieču aprūpes kabinets.

Talsu slimnīcai ir liels prieks, ka jaunuzbūvēto ēku savām prakses vietām ir izvēlējušās psihiatre Valda Strēlniece, kā arī divas ģimenes ārstes – Laura Rēriha un Kristīne Smelte, kuru vajadzībām slimnīcas ambulatorās medicīnas nodaļā ir speciāli izveidoti pieņemšanas kabineti.

Ģimenes ārstes Laura Rēriha un Kristīne Smelte akcentē, ka prakses vietai slimnīcas telpās ir daudz ieguvumu, jo nereti ir nepieciešama pacientu izmeklēšana, ko prakse nodrošināt nevar. Tie ir slimnīcā pieejamie rentgena un citi diagnostikas izmeklējumi, kā laboratorijas izmeklējumi. „Pacientiem tas viennozīmīgi būs ērtāk, jo viņiem šie izmeklējumi būs pieejami tajā pašā ēkā, kur atrodas ģimenes ārsta prakse,” uzsver Kristīne Smelte. Tikmēr mazo pacientu ārstēšanā neizvietojams ir slimnīcas piedāvātais ambulatorais pakalpojums – dienas stacionārs. Un kopš slimnīcā ir pieejams arī bērnu dienas stacionārs, daudzus mazos pacientus var ārstēt tikai ambulatori un nav nepieciešams viņus stacionēt, kā tas bija iepriekš. Tāpat ģimenes ārstes novērtē skaistās telpas. „Tās ir jaunas, skaistas, gaišas un ērtas. Mani pacienti to patiešām ir pelnījuši,” saka Laura Rēriha.

Talsu slimnīcas ambulatorajai nodaļai būs jauns tālruņa numurs, par ko pacientus informēsim vēlāk. Savukārt diennakts traumpunkta tālruņa numurs paliek nemainīgs: 632 23350.

Jau ziņojām, kaTalsu jaunā slimnīca svinīgi atklāta 30.septembrī, bet 1.oktobrī notika jaunās ēkas iesvētīšana un Atvērto durvju diena iedzīvotājiem. Atsaucība bija ļoti liela un apskatīt jaunās un skaistās slimnīcas telpas Atvērto durvju dienā atnāca aptuveni 500 iedzīvotāji. Daudzi atnāca ar jaukām dāvaniņām – ziediem, puķu podiem un apsveikumu kartiņām, par ko Talsu slimnīcas kolektīvs ir no sirds pateicīgs.

Jaunajā slimnīcā ir 26 gultas vietas iekšķīgo slimību jeb terapijas nodaļā, 10 gultas ķirurģijai, 3 gultas intensīvajai terapijai, 4 gultas dienas stacionāram, kā arī 3 observācijas gultas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā. Tāpat jaunajā slimnīcā ir plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, laboratorija un rehabilitācijas nodaļa. Slimnīcā tiek nodrošināti arī diagnostikas pakalpojumi, tai skaitā rentgenogrāfijas izmeklējumi, datortomogrāfija un ultrasonogrāfija. Darbu turpina arī grūtnieču aprūpes kabinets un hemodialīzes nodaļa.

Kopējās Talsu slimnīcas būvniecības izmaksas ir 7,33 miljoni eiro. Pateicoties Ventspils pilsētas domes un slimnīcas vadības mērķtiecīgam darbam, no ES fondiem projektam kopumā izdevās piesaistīt 6,17 miljonus eiro. Līdzfinansējumu piešķīra arī Talsu novada un Rojas novada pašvaldības.

 

2014.gada 3.oktobrī