Apstiprināts Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas infrastruktūras attīstības projekts

slimnica

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra 4. oktobrī ir pieņēmusi lēmumu par projekta “SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” veselības aprūpes infrastruktūras attīstība” apstiprināšanu.

Projekta izmaksas plānotas 10 211 164 EUR apmērā, t.sk.: ERAF līdzfinansējums 8 362 329 EUR, valsts budžeta līdzfinansējums 885 423 EUR un SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” līdzfinansējums 963 412 EUR. Projektu plānots īstenot līdz 2022. gada 31.decembrim.

Projekta mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Ziemeļkurzemes reģiona iedzīvotājiem un attīstīt veselības aprūpes infrastruktūru, kas saistīta ar neatliekamās medicīniskās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu sirds un asinsvadu, onkoloģijas un bērnu (sākot no perinatālā un neonatālā perioda) veselības aprūpes jomu.

Projekta ietvaros plānota Ventspils slimnīcas Laboratorijas un Uzņemšanas nodaļas paplašināšana un pārbūve, Operāciju bloka pārbūve un modernizācija, vairāku slimnīcas nodaļu atjaunošana. Paredzēts arī ievērojami paplašināt Rehabilitācijas nodaļu un attīstīt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, it īpaši dienas stacionārā.

Projekta ietvaros plānota arī diagnostisko izmeklējumu veikšanai un operāciju nodrošināšanai nepieciešamo iekārtu nomaiņa un jaunu iekārtu iegāde. Plānots iegādāties dažādas jaunākās paaudzes medicīnas iekārtas, tai skaitā ultrasonogrāfus, rentgenus, datortomogrāfu, magnētiskās rezonanses iekārtu, endoskopijas iekārtas u.c., kas nodrošinās kvalitatīvākus un modernākus izmeklējumus un paplašinās pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstu Ventspils slimnīcā un Talsu filiālē.

Iegūtais finansējums sniedz iespēju celt kvalitāti pacientu aprūpē un nodaļu darbā, kā arī atver durvis jaunu pakalpojumu ienākšanai slimnīcā gan Rehabilitācijas nodaļas paplašināšanas ietvaros, gan piedāvājot modernākas un precīzākas diagnostisko izmeklējumu metodes.

05.10.2017.