Slimnīcas filiālē Talsos pieejamas mūsdienīgas otolaringologu konsultācijas

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas filiālē Talsos gan pieaugušos, gan bērnus konsultē trīs otolaringoloģes – Dr. Sabīne Okoroego, Dr.Jana Gorbača un Dr.Alise Adoviča. Pieejamas gan valsts apmaksātas, gan maksas konsultācijas.

Otolaringologs jeb LOR ir ārsts, kurš specializējies deguna, aizdegunes, rīkles, balsenes un ausu slimību diagnostikā un ārstēšanā. LOR speciālista konsultācija nepieciešama, ja ikdienā piemeklējušas tādas veselības problēmas kā:

• iesnas vai aizlikts deguns;

• sāpes deguna un sejas apvidū, ožas traucējumi;

• sāpes ausīs, dzirdes traucējumi;

• sāpes kaklā, palielināti kakla limfmezgli;

• balss izmaiņas vai aizsmakums;

• troksnis vai nieze ausīs u.c. ar kakla, deguna un ausu orgānu darbību saistītas problēmas.

Otolaringologa kabinetā tiek veiktas arī tādas manipulācijas kā:

• ausu sēru korķu skalošana;

• ārējo auss eju apstrāde ar medikamentiem;

• peritonsilāra abscesa atvēršana;

• deguna asinsvadu piededzināšana.

Otolaringoloģe Dr. Sabīne Okoroego atgādina, ka būtiski ir rūpēties par savu veselību ikdienā, kā arī doties pie speciālista savlaicīgi, ja radušās kādas sūdzības, lai izvairītos no akūtām deguna, kakla un ausu slimībām.

Vizītes laikā katrs pacients tiek izmeklēts individuāli - tiek veikta deguna, mutes dobuma, rīkles, aizdegunes, balsenes un ausu apskate. Izmeklējumos tiek pielietota mūsdienīga aparatūra, kas sniedz plašas diagnostikas un ārstniecības iespējas. Ar otolaringologu darba vietas iestrādāto mikroskopa optiku iespējams saskatīt pat mazākās izmaiņas bungplēvītē, savukārt ar rigido un fleksiblo endoskopu iespējams izmeklēt gan deguna dobumu, gan rīkli un balseni. Nepieciešamības gadījumā tiek veikti arī izmeklējumi – dzirdes izmeklēšana ar kamertoņiem, audiometrija, timpanometrija.

Gadījumos, ja pacientam jūtamas sāpes ausīs un kaklā, pēkšņs dzirdes zudums, svešķermenis degunā, ausīs vai kaklā vai arī ilgstošs balss piesmakums – nepieciešama steidzama speciālistu konsultācija. Ja vizītes laikā tiek konstatēts, ka pacientam nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, tiek nozīmēta plānveida operācija. Kopš 2021. gada plānveida otolaringoloģiskās operācijas tiek veiktas arī Talsu filiālē.

Pierakstīties uz konsultāciju pie speciālistēm iespējams, zvanot uz slimnīcas Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997. Atgādinām, ka lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.