Pacientu drošībai - slimnīcā ieeja tikai medicīniskajā sejas maskā vai respiratorā

Saskaņā ar Veselības Ministrijas grozījumiem*, ieeja slimnīcā Ventspilī un Talsos atļauta tikai medicīniskajā sejas maskā vai respiratorā bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2 – FFP3 vai KN95

* Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Sejas maskas vai respiratori jālieto arī vakcinētiem vai pārslimojušiem cilvēkiem.

Kā informē Veselības Ministrija, vajadzība noteikt augstās epidemioloģiskās drošības prasības saistīta ar strauju Covid-19 izplatības pieaugumu. Medicīniskās sejas maskas un respiratori pretstatā auduma maskām ir ar noteiktiem starptautiskiem kvalitātes un drošības standartiem. Medicīnisko masku efektivitāte, salīdzinot ar citu materiālu sejas aizsegiem, sniedz līdz pat 90 % aizsardzību, savukārt respiratoru bez vārsta aizsardzība ir ar vēl augstāku līmeni, aizsargājot ne tikai pret izelpoto daļiņu nonākšanu apkārtnē, bet arī pret to ieelpošanu no apkārtējās vides.