Talsos iestādīti 53 koki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas un Talsu, Ventspils, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu pārstāvji vakar, 27. aprīlī Talsos iestādīja 53 kokus, kas simboliski iezīmē jaunās slimnīcas būvniecību.

Ventspils un Talsu slimnīcu apvienībai pēc pāris dienām - 30. aprīlī - aprit divi gadi. Apvienības Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca izveides procesā tika solīts veltīt visus spēkus, lai Talsos ne tikai saglabātu slimnīcu kā tādu, bet arī uzceltu jaunu stacionāra ēku. «Solījums tiek pildīts un Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu iedzīvotājiem tiks nodrošināta kvalitatīva veselības aprūpe un viņiem nebūs jāmēro tāls ceļš, lai ārstētos Ventspilī vai citu pilsētu slimnīcās. Vakardienas koku stādīšanas talka simboliski iezīmē reālā darba procesa sākumu,» sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece.

Vietā, kur slimnīca taps, bez koku izciršanas iztikt nevar, tādēļ to vietā, slimnīca kopā ar Ziemeļkurzemes pašvaldībām, Talsos iestādīja jaunus kokus - vilkābeles, pīlādžus un kastaņkokus.

Rūpējoties par Talsu pilsētas zaļo rotu, koku stādīšanu ierosināja Ventspils pašvaldība, kurai šādu talku rīkošanā ir ikgadēja pieredze. «Domes vadība Ventspilī kokus stāda jau 20 gadus. Lai nav tā, ka Talsos mēs kaut ko nopostam, tad nozāģēto koku vietā iestādījām 53 kokus. Pilsētā koku nekad nav par daudz. Taču mūsu galvenais kopīgais mērķis ir uzbūvēt jaunu un labu slimnīcu, » pēc talkas sacīja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Par slimnīcas rīkoto koku stādīšanas akciju gandarījumu pauda arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs. Viņam ir prieks par zaļi domājošiem cilvēkiem, kam rūp daba. Krotovs pauda, ka Talsu novada dome varētu slimnīcas aizsākto akciju pārņemt un turpināt to kā tradīciju, kokus stādot katru gadu.

Koki iestādīti divās pilsētas vietās - Saules ielā un Ezera ielas apkaimē pie tirgus virzienā uz Krasta ielu. Saules ielā talkas laikā tika iestādītas 15 vilkābeles, bet Ezera ielas apkaime tika pie 7 jaunām vilkābelēm, 5 pīlādžiem un 26 kastaņkokiem - gan parastajiem kastaņkokiem, gan ar pildītiem ziediem. Stādāmās koku sugas izvēlētas slimnīcai cieši sadarbojoties ar Talsu pašvaldību.

Talsu jaunās slimnīcas būvniecību Stendes ielā 1 plānots uzsākt vasaras sākumā un pabeigt līdz nākamā gada beigām. Ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA „Ozola & Bula" un šobrīd ir izsludināts iepirkums ēkas būvniecības veikšanai.

Jaunajā slimnīcas ēkā atradīsies traumpunkts, vidēja izmēra stacionārs ar aptuveni 40 gultas vietām, divām operāciju zālēm, kā arī intensīvās terapijas jeb reanimācijas nodaļu. Tāpat būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību. Pie jaunās slimnīcas tiks izveidotas autostāvvietas 70 automašīnu novietošanai.

Pateicoties sadarbībai ar Ventspils pilsētas domi, Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai projekta īstenošanai ir izdevies piesaistīt Eiropas Savienības ERAF finansējumu 84,21% apmērā. Kopējās būvniecības izmaksas plānotas - pieci miljoni latu. ERAF sedz 4,16 miljonus latu, no valsts budžeta piešķirti 299 tūkstoši latu. Talsu novada pašvaldība būvniecības darbiem piešķīrusi 471 tūkstoti latu, Rojas novada pašvaldība - 5 tūkstošus latu, bet no slimnīcas līdzekļiem projekta īstenošanā tiks ieguldīti 118 tūkstoši latu.

Patlaban Talsu slimnīca atrodas ēkās, kuras ir kritiskā stāvoklī. Sabiedriskās domas pētījumu centra „SKDS" 2011.gada nogalē veiktās aptaujas rezultāti liecināja, ka jaunas Talsu slimnīcas ēkas būvniecības ieceri atbalsta lielākā daļa iedzīvotāju - 87% no Talsu pilsētā aptaujātajiem, 76% no citur Talsu novadā un 86% no Dundagas, Rojas un Mērsraga novadā dzīvojošajiem.

2012.gada 28.aprīlī