Ar ES līdzfinansējumu iegādājas iekārtas

Ar ES līdzfinansējumu iegādājas jaunas medicīniskās iekārtas

Pateicoties piesaistītajam Eiropas Savienības finansējumam, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca iegādājusies jaunas medicīniskās iekārtas, kas ļaus mediķiem strādāt ar mūsdienīgākām tehnoloģijām, tādējādi labāk palīdzot pacientiem.

Slimnīcai iegādātas četras jaunas medicīniskās iekārtas – ultrasonogrāfs, anestēzijas iekārta, dzemdību galds, kā arī iekārta laparoskopisko operāciju veikšanai, kas patlaban ir vienīgā šāda līmeņa un modeļa iekārta Latvijā. Par iekārtām kopumā samaksāti 108 tūkstoši latu, no kuriem 85% sedzis piesaistītais ES struktūrfondu finansējums.

Slimnīcas īstenotais, vērienīgais ES līdzfinansētais projekts paredzēja ne tikai slimnīcas infrastruktūras uzlabošanu, bet arī medicīnisko tehnoloģiju atjaunošanu. «Tādējādi mēs esam modernizējuši ne tikai slimnīcas vidi, bet arī pilnveidojuši ārstniecības un diagnosticēšanas iespējas mūsu pacientiem,» gandarīta ir Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova.

Ultrasonogrāfs. Jaunais ultrasonogrāfs galvenokārt paredzēts vēdera dobuma izmeklēšanai, vairogdziedzera izmeklēšanai, kā arī kāju, roku, galvas un kakla asinsvadu izmeklēšanai ar krāsu dopleru. Jaunajai iekārtai ir labāka attēla kvalitāte ar lielāku izšķirtspēju. Tas ļauj precīzāk noteikt diagnozi pie salīdzinoši mazākām veselības problēmām.

Iekārta laparoskopisko operāciju veikšanai. Pateicoties laparoskopijas tehnikai, operāciju iespējams veikt, izdarot minimālus griezumus, kas būtiski samazina sāpes pēcoperācijas periodā un pacientam ļauj ātrāk atgriezties ikdienas dzīvē. Operācijas laikā vēdera dobumā tiek ievadīts instruments ar kameru, kas ļauj ārstam visu vērot monitorā. Slimnīcai jau ir iekārtas, kas laparoskopisko operāciju veikšanai iegādātas iepriekšējos gados. Taču tagad iegādātā iekārta ir ar jaunām iespējām. Ir ļoti attīstījusies kameras tehnoloģija, kas uztver un veido attēlu. Arī apgaismojums ir labāks, lielāks ir monitors, uz kura viss projicējas. Ar šo tehnoloģiju pamatā tiek veiktas žultspūšļa, brukas un apendicīta operācijas. Tāpat jaunā iekārta tiek izmantota jauna veida operāciju apgūšanai – resnās zarnas laparoskopiskajām operācijām.

Anestēzijas iekārta. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca iepriekšējā laika periodā iegādājusies divas jaunas anestēzijas iekārtas, ar kurām aprīkotas divas operāciju zāles. Tagad jauna narkozes iekārta iegādāta vēl vienai operāciju zālei. Jaunākās paaudzes tehnoloģijas ir pilnveidotas, nodrošinot labāku pacientu novērošanu un uzraudzību operācijas laikā. Jaunā iekārta ir ne tikai pacientam drošāka, bet arī ērtāka medicīnas personālam, kas ar to strādā.

Dzemdību galds. Slimnīcas dzemdību nodaļā ir trīs dzemdību zāles. Vienai zālei jau iepriekš tika iegādāts jauns dzemdību galds, tagad ir modernizēta arī otra zāle.Jauno dzemdību galdu ar pults palīdzību var dažādi transformēt. Šogad ar jaunu dzemdību galdu plānots aprīkot arī trešo zāli, tādējādi visas trīs dzemdību zāles būs mūsdienīgi aprīkotas ar galdiem, kas ir pielāgotākas dzemdībām, lai būtu ērtāk gan topošajai māmiņai, gan arī medicīniskajam personālam.

Jāatgādina, ka ES projekta ietvaros Ventspils slimnīcā tika rekonstruēts trešais stāvs, kurā atrodas ginekoloģijas nodaļa, acu slimību nodaļa un ausu, kakla un deguna slimību nodaļa, vienlaicīgi izveidojot arī sterilizācijas nodaļu. Tāpat rekonstruēta bērnu nodaļa, kas mazajiem pacientiem ļauj ārstēties mājīgākā vidē. No Patversmes ielas uz jaunizbūvēto ēku slimnīcas kompleksā pārcelta patoloģiskās anatomijas nodaļa ar morgu. Rekonstruēta arī reanimācijas nodaļa. Attiecībā uz ieguldījumu Ventspilī viss ES projekta finansējums jau ir apgūts. Tagad atlicis darbs slimnīcas Talsu filiālē, kur patlaban notiek jaunas slimnīcas ēkas būvniecība.

2013.gada 18.aprīlī