Slimnīcas mūros iebūvē kapsulu ar vēstījumu

Talsu jaunās slimnīcas mūros iebūvēs kapsulu

23.maijā Talsu jaunās slimnīcas ēkas dinamiskais būvniecības process tika atzīmēts ar simbolisku pasākumu, kura laikā jaunceltnes mūros tika ievietota kapsula ar vēstījumu nākamām paaudzēm. Foto skatīt ŠEIT.

Veselības ministre Ingrīda Circene pasākumā akcentēja, ka šis ir ļoti nozīmīgs brīdis gan mediķiem, gan arī visiem Ziemeļkurzemes iedzīvotājiem. Atzīmējot patreizējos darba apstākļus I. Circene norādīja, ka protams, mediķi savus pakalpojumus atbilstoši visām kvalitātes prasībām var nodrošināt neatkarīgi no tā, kādos apstākļos viņi strādā. Jo viņi ir devuši Hipokrāta zvērestu kalpot saviem pacientiem. Tomēr ņemot vērā garās darba stundas, ir ļoti no svara kādā vidē mediķi strādā. Tāpat patīkama vide ir svarīga pacientiem. Un nu drīzumā tas tiks nodrošināts.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atgādināja, ka sākotnēji bija paredzēts uzbūvēt sešas reizes lielāku slimnīcu, kas būtu neprātīgi gan no būvniecības, gan no vēlākās uzturēšanas izmaksu viedokļa. Visu kārtīgi izplānojot izrādījās, ka visas veselības aprūpei nepieciešamās funkcijas var izvietot krietni mazākās platībās. “Līdz ar to būs lētāka ēkas ekspluatācija un vairāk naudas aizies gan pacientiem, gan mediķiem un iekārtām” uzsvēra A.Lembergs.

Tikmēr Talsu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Lūks gremdējās vēsturē, atgādinot, ka ir pagājuši 119 gadi, kopš Talsos sāka darboties slimnīca. Vēlāk slimnīca ir paplašinājusies, taču visam reiz pienāk gals. Kā zināms, esošās ēkas pamati ir nolietojušies par 80%, tādēļ jauna slimnīca bija ļoti nepieciešama. A.Lūks pateicās visiem Talsu novada pašvaldības deputātiem, kuri 2009. gadā nenobijās un uzrunāja Ventspils kolēģus par apvienības veidošanu. Viņš atminējās, ka 2010. gada aprīlī, kad tika parakstīts apvienošanās līgums, Ventspils kolēģi uzsvēra, ka Talsos slimnīcai ir jābūt. Tagad šis solījums tiek pildīts.

Savukārt Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova pateicās Talsu slimnīcas kolektīvam par izturību un ticību, ka jauna slimnīca un jaunas darba telpas būs. Tāpat slimnīcas vadītāja par milzīgo atbalstu pateicās Ventspils pašvaldībai, īpaši Aivaram Lembergam un Guntim Blumbergam, kā arī Talsu novada pašvaldībai, īpaši Miervaldim Krotovam, Aināram Lūkam un Andrim Dedzim. Pašvaldību atbalsts slimnīcai bijis ļoti nepieciešams, jo jaunās ēkas būvniecības process bijis sarežģīts - tiesvedību dēļ bijusi piespiedu dīkstāve, ir pat bijušas bažas vai šo projektu vispār izdosies realizēt. Taču nu ir pilnīga pārliecība, ka nākamā gada aprīlī jaunā ēka tiks pabeigta un vēl pēc pāris mēnešu iekārtošanas darbiem, tā vērs durvis pirmajiem pacientiem.

Pēc svinīgajām uzrunām veselības ministre, kā arī pašvaldību un slimnīcas pārstāvji parakstīja vēstījumu nākamajām paaudzēm, ko kopā ar laikraksta “Talsu vēstis” jaunāko numuru un Latvijas naudas vienību latu ievietoja kapsulā un ievietoja ēkas sienā. Kapsula atradīsies aiz stikla un būs redzama slimnīcas apmeklētājiem.

Jau ziņojām, ka jaunajā Talsu slimnīcas ēkā atradīsies traumpunkts, vidēja izmēra stacionārs ar aptuveni 40 gultas vietām, divām operāciju zālēm, kā arī intensīvās terapijas jeb reanimācijas nodaļu. Tāpat būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību. Pie jaunās slimnīcas tiks izveidotas autostāvvietas 70 automašīnu novietošanai.

Celtniecības darbus veic SIA „Ostas celtnieks”, būvuzraudzību veic SIA „Firma L4”, savukārt projektu izstrādājis SIA „Ozola&Bula, arhitektu birojs”, objekta darbu pasūtītājs SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”.

ES projekta attiecināmās izmaksas – 5,15 miljoni latu, t.sk.:

• 4,33 miljoni latu (84,21%) - ERAF,

• 298 tūkstoši latu (5,79%) - valsts,

• 471 tūkstotis latu (9,14%) - Talsu novada pašvaldība,

• 5 tūkstoši latu (0,10%) - Rojas novada pašvaldība,

• 39 tūkstoši latu (0,76%) - SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca".

2013.gada 23.maijā