Uzsākta Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas projektēšana

Vakar, 24. jūlijā, Ventspils slimnīcā tika parakstīts līgums starp SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” un SIA „OZOLA & BULA, arhitektu birojs” par Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas būvprojekta izstrādi. 

Projekta ietvaros Ventspils slimnīcā paredzēts izveidot atsevišķu Rehabilitācijas nodaļu, izbūvējot divu stāvu piebūvi pie slimnīcas ēkas Pētera ielā 33. Pieprasījums pēc rehabilitācijas pakalpojumiem pieaug ar katru gadu, taču esošajās slimnīcas telpās nav iespējams attīstīt jaunus pakalpojumu veidus un piesaistīt jaunus speciālistus, lai sniegtu pakalpojumus lielākam pacientu skaitam. Pēc Projekta īstenošanas un jaunu Rehabilitācijas nodaļas telpu izveides iedzīvotājiem būs pieejams plašāks rehabilitācijas pakalpojumu klāsts ērtās un mūsdienīgās telpās, izmantojot modernu aprīkojumu. Jaunajā Rehabilitācijas nodaļā paredzētas 10 dienas stacionāra gultas vietas, plaša fizioterapijas zāle ar speciālajiem rehabilitācijas trenažieriem, rehabilitācijas baseins, ūdens procedūras, ergoterapijas, logopēda un citu funkcionālo speciālistu kabineti.

Rehabilitācijas nodaļas būvprojekta izstrāde ilgs vienu gadu, savukārt būvdarbus plānots veikt 2020.–2021. gadā. Būvprojekta izstrādes un autoruzraudzības izmaksas saskaņā ar iepirkuma rezultātiem ir 88 363,54 EUR (t.sk. PVN), 85% no šīm izmaksām sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 9% ir valsts budžeta līdzekļi, bet 6% - SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” līdzekļi.

SIA „OZOLA & BULA, arhitektu birojs”, kas tiesības projektēt Ventspils slimnīcas Rehabilitācijas nodaļu ieguva atklāta konkursa rezultātā, ir ilggadēja pieredze medicīnas iestāžu projektēšanā. Arhitektu birojs ir projektējis SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāles jauno ēku, Ventspils pilsētas poliklīnikas ēku, ORTO klīnikas jaunbūvi, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas daudzfunkcionālā korpusa jaunbūvi un vairāku nodaļu pārbūvi un atjaunošanu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas operācijas bloka rekonstrukciju u.c.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsvēra, ka ar rehabilitācijas bloka izbūvi pirmām kārtām ieguvēji būs Ventspils pilsētas un reģiona iedzīvotāji, jo tiks nodrošināta iespēja saņemt kvalitatīvus rehabilitācijas pakalpojumus Ventspilī. Tāpat jaunā bloka izveide palīdz nostiprināt Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas lomu Latvijas veselības aprūpes sistēmā, tādējādi nodrošinot turpmāku slimnīcas attīstību un jaunu pakalpojumu attīstību nākotnē.

Saeimas deputāts, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas anesteziologs reanimatologs Gundars Daudze, kurš aktīvi līdzdarbojās projekta sagatavošanā, bija gandarīts par rehabilitācijas pakalpojumu attīstību un pieejamības nodrošināšanu Ventspils iedzīvotājiem. Agrīni uzsākta rehabilitācija ir ļoti svarīga pacientiem pēc operācijām, insulta un citām smagām saslimšanām. Tā samazina invaliditātes risku, ļauj pacientiem ātrāk izveseļoties un atgriezties aktīvajā dzīvē.

Foto (no labās) Saeimas deputāts, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas anesteziologs reanimatologs Gundars Daudze, SIA „OZOLA & BULA, arhitektu birojs” arhitekte Andra Bula, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste - valdes locekle Linda Mičule.

Plašāk par projekta īstenošanas aktualitātēm aicinām sekot līdzi slimnīcas mājaslapā arhivs.ziemelkurzemesslimnica.lv.

25.07.2018.